Güncel Konut Kredisi/ Mortgage Haberleri

TCMB Nisan Ayı Beklenti Anketi Açıklandı

19-04-2019

Merkez Bankası 2019 Nisan ayı beklenti anketi verilerini açıkladı. Beklentiye göre yıl sonu büyüme tahmini 0.6 indi. Dolar kuru beklentisi ise 6.20 TL oldu. Repo faizlerinde ise ilk üç ayda indirim beklenmiyor.

Yabancıya Konut Satışında En iyi İlk Çeyrek Verisi

18-04-2019

Yabancıların yılın ilk çeyreğinde satın aldığı 9.618 adet konut, yabancıya satışta tarihin en iyi birinci çeyrek rakamı olarak kayıtlara geçti.

Özel Bankalar da Elini Taşın Altına Koymalı

17-04-2019

KONUTDER ve Sur Yapı Başkanı Altan Elmas, "Özel bankalar da özveri ve fedakârlıkta bulunan gayrimenkul sektörü ve kamu bankaları gibi elini taşın altına koymalıdır" dedi

Kredi Faizleri Düştü Konut Satışları Arttı

17-04-2019

TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya Mart ayı konut satış verilerini değerlendirerek satışlarında yaşanan artışın nedeninin konut kredisi faiz oranlarındaki düşüş olduğunu belirtti.

TL’nin Seyri Kredi ve Mevduat Faizlerini Yükseltti

17-04-2019

Türk Lirası'nda son dönemde dolara karşı yaşanan değer kaybı mevduat ve kredi faizlerine yansıdı. Bankalar, mevduat faizlerini 2-2.5 puan artışla tutara göre %22.5'lere kadar çıkarırken, bireysel ve ticari kredi faiz oranları da 2 puan civarında arttı.

Konut Kredisi Faiz Oranlarındaki Artış Devam Edecek mi?

16-04-2019

Ziraat Bankası ve VakıfBank’ın konut kredisi faiz oranları arttı. Konut kredisi faiz oranları artmaya devam eder mi?

Yeni Haftada Dolar ve Kredi Faiz Oranları İlişkisi

15-04-2019

Dolar geçtiğimiz hafta kapanışında 5.80 seviyelerinde seyrederken bu haftaya yine artışla başladı. Yeni haftada dolar bankaların kredi faiz oranlarını nasıl etkiler?

Yüksek Konut Kredisi Faizleri Emlakçıları da Olumsuz Etkiledi

12-04-2019

İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa, bir emlak ofisinin ayakta kalabilmesi için her ay bir konut satması ve haftada bir tane de kiralama yapması gerektiğine işaret ederek, yüksek konut kredisi faizlerinin emlakçıları da olumsuz etkilediğini bildirdi.

Kara Liste Affı ve Sıfır Faizli Kredi Talebi

11-04-2019

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın içinde olduğu zor durumdan kurtulması için sıfır faizli can suyu kredisi verilmesini ve geçmiş borçlardan ötürü kara listeye düşen esnafların kredi notlarının temizlenmesini talep etti.

Yeni Ekonomik Program Konut Kredilerini Nasıl Etkiler?

11-04-2019

Dün açıklanan yeni ekonomik programda bankacılık sektörü ve kredilere ilişkin bir çok açıklama yapıldı. Peki konut kredileri yeni ekonomik programdan nasıl etkilenir?