Güncel Konut Kredisi/ Mortgage Haberleri

İNG’den Üç Ayda Bir Ödemeli Konut Kredisi

13-02-2019

İNG Bank maaşını üç ayda bir alan emekliler için konut kredisi ödemelerinin 3 ayda bir gerçekleştirildiği konut kredisi kullandırıyor.

Konut Kredisi ve Sigorta İlişkisine Yargıtay Kararı

30-01-2019

İstanbul’da yaşayan bir vatandaş konut kredisi aldı. Kredi borcu devam ederken hayatını kaybetti. Hayat sigortasının süresi ise dolmuştu. Aile, kalan borç ile ilgili hukuk mücadelesi başlattı. Davanın sonucu ise tüm kredi kullananları ilgilendiriyor.

ICBC'den Konut Kredisi Faiz İndirimi

22-01-2019

ICBC Bank kampanyalı Yeni Evim Konut Kredisi ürünü kapsamında konut kredisi faiz oranlarını bankalar arasında görülen en alt seviye olan %1.84’e çekti.

İndirimler Sonrası Konut Kredisi Faiz Oranlarında Son Durum

21-01-2019

Konut kredisi faiz oranlarında yaşanan düşüş trendi hızla devam ediyor. Sekiz bankada konut kredisi faiz oranları %2’nin altına düştü.

Kentsel Dönüşümde KDV Muafiyeti Uzatıldı

17-01-2019

Kentsel dönüşüm projelerinde teslimlerin KDV'den muaf tutulacağına yönelik hükümlerin yer aldığı Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edilerek süre uzatımına gidildi.

Konut Kredisi Kullanımı Azaldı Sigorta Hacmi Daraldı

08-01-2019

Bankaların kredi kullandırımına özellikle de konut kredilerine bağımlı olan hayat sigortaları, kredi kullanımının azalması ve ekonomideki küçülme ile 2018’de ciddi oranda daraldı.

Anlaşmalı Projeler Haricinde En Düşük Konut Kredisi Kullandıran Bankalar

03-01-2019

Konut sektörüyle gerçekleştirilen anlaşma kapsamında birçok banka %0.98 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor. Anlaşmalı konut projeleri haricinde konut almak isteyen vatandaş için konut kredisi faiz oranları ne durumda?

Akbank’ın Konut Kredisine Uyguladığı Ek Masraflar

14-12-2018

Akbank konut kredisi ürünleri kapsamında %2.01 faiz oranı uyguluyor. Akbank’ın konut kredisi detaylarını ve krediye ek uyguladığı masrafları KrediPazari.com araştırdı.

İş Bankası Kampanyalı Konut Kredisi Faizleri

11-12-2018

İş Bankası konut kredisi ürünleri kapsamında %2.5 faiz oranı kazandırsa da kampanyalı Sonbahar Ev Kredisi ürünü kapsamında %2.3 faiz oranı sunuyor. İş Bankasının kampanyalı konut kredisinin ayrıntılarını krediye ek uygulanan sigorta ve masrafarı KrediPazari.com araştırdı.

Ziraat’ten İlk Yıl Sadece Faiz Ödemeli Konut Kredisi

14-11-2018

Ziraat Bankası konut kredisi ürünleri kapsamında düşük konut kredisi faiz oranlarının yanında farklı bütçelere uygun farklı ödeme seçenekleri sunuyor. Ziraat Bankasından konut kredisi kullanarak ilk bir yıl boyunca kredisinin sadece faiz ödemelerini yapmak mümkün.