Güncel Konut Kredisi/ Mortgage Haberleri

Konut Kredisi Faizleri Kurdaki Yükselişten Etkilenir mi?

11-10-2019

Üçüncü gününe girilen Barış Pınarı Harekatı ve ABD’den yaptırım riskleri dolayısıyla dolar yükseliş yönlü seyrediyor. Kurda yaşanan yükseliş kredi faizlerini olumsuz etkiler mi?

Ağustos Ayında Cari İşlemler Fazla Verdi

11-10-2019

Merkez Bankası, cari işlemler hesabı ağustos ayında 2,6 milyar dolar fazla verdi. 12 aylık dönemde cari fazla 5,1 milyar dolar olurken; Ocak-Ağustos döneminde bu rakam 1 milyar dolar cari fazla olarak gerçekleşti.

Konut Kredisi Mevduatı Ekim Başında da Yükseldi

10-10-2019

Merkez Bankası verilerine göre sektörün konut kredisi mevduatı Ekim ayının ilk haftasında bir önceki haftaya oranla 1 milyar 200 milyon artarak 176 milyar 110 milyon liraya ulaştı.

Merkez Bankası 2. Çeyrek Finansal Hesaplar Raporu Açıklandı

10-10-2019

Merkez Bankası, 2. Çeyrek Finansal Hesaplar Raporu’nu açıkladı. Raporda Türkiye’nin söz konusu dönemde borçluluk düzeyi düşük ülkeler arasındaki konumunu koruduğu bildirildi.

Merkez Bankası’nın Ekim Politika Faizlerinde İndirim Bekleniyor

10-10-2019

Commerzbank Gelişen Piyasalar Kıdemli Ekonomisti Tatha Ghose Türkiye Cumhuriyet , Merkez Bankası'nın (TCMB) Ekim ayı toplantısında politika faizini % 16.50'den % 15'e çekeceğini söyledi.

Konut Kredisi Faiz İndirimleri Yavaşladı mı?

10-10-2019

Yaklaşık iki aydır politika faizlerindeki düşüşün de etkisiyle bankalar ard arda kredi faiz oranlarında indirimler uyguladı. Son günlerde faizlerde yaşanan düşüşler azaldı. Konut kredisi faiz indirimleri yavaşladı mı?

Merkez Bankası Temkinli Duruş Mesajı Verdi

09-10-2019

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Uysal TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunu bilgilendirmek amacıyla bir sunum gerçekleştirdi. Konuşmada Merkez Bankası’nın politika faiz indirimlerine değinerek temkinli duruşun sürmesi gerektiğini vurguladı.

5 Haftanın Zirvesindeki Dolar Kurunu Gelişmeler Belirleyecek

09-10-2019

Türkiye'nin Suriye'de gerçekleştireceği operasyonun bölgede jeopolitik endişeleri tetiklemesi ve bu sürecin Türkiye ABD ilişkilerine olası etkilerine yönelik endişelerle dolar/TL 5 haftanın zirvesindeki seyrini sürdürüyor.

Konut Kredisinde Fırsatlar Artmaya Devam Ediyor

08-10-2019

Bankaların kredi faiz oranları hızla düşmeye devam ederken, konut kredisi faizleri ve kampanyaları da artmaya devam ediyor. Konutta fırsat dönemi başladı.

Kredi Faizleri Son Üç Yılın En Düşük Seviyesine Geriledi

07-10-2019

Merkez Bankası’nın faiz indirimi sonrası devlet bankaları öncülüğünde başlayan ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz indirimine özel bankalar da eşlik ediyor. Kredi faizleri ihtiyaç kredisinde son 3 yılın konut kredisinde ise son 15 ayın en düşük seviyesine geriledi.