Güncel Konut Kredisi/ Mortgage Haberleri

Kentsel Dönüşümde Üç Temel Kriter

13-06-2019

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "3 temel kriterimiz var. Birincisi yerinde dönüşüm. ikincisi de rızaya dayalı ve gönüllü dönüşüm yapacağız. Üçüncüsü de süratli dönüşüm. En kısa zamanda da konutlarınıza yerleştireceğiz" dedi.

İstanbul’da Kentsel Dönüşüme 1.8 Milyar Destek

10-06-2019

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "Bakanlık olarak şimdiye kadar İstanbul'daki kentsel dönüşüm çalışmalarına 1 milyar 885 milyon lira destek sağladık. Vatandaşlarımıza 1 milyar 394 milyon lira kira yardımı ödedik. İstanbul'umuzdaki diğer riskli binaları da ivedilikle tespit etmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz." dedi.

Yılda 300 Bin Konut Yenileme Hedefi

29-05-2019

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "Yılda 300.000 konutu kentsel dönüşüm kapsamında yenileme hedefimiz var. İstanbul'umuzun tüm ilçelerinde, acil, öncelikli alanlarımızı dönüştürmek suretiyle kentsel dönüşüm projesini hızlı bir şekilde hayata geçireceğiz." dedi.

Kentsel Dönüşüme Tek Taraflı Fesih Hakkı Geliyor

27-05-2019

Kentsel Dönüşüm kapsamında vatandaşların en geç 2019 sonuna kadar güvenli ve sağlam binalara yerleşeceklerini müjdeleyen Çevre ve şehircilik Bakanı Murat Kurum “Vatandaşımıza veya yükleniciye tek taraflı fesih hakkını getiren bir düzenleme yapacağız” dedi.

Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar Oldu?

27-05-2019

Konut kredisi faiz oranlarının artması ile kentsel dönüşüm konut kredisi faiz oranları da yükseldi. Kentsel dönüşüme devlet desteği ne kadar? En düşük kentsel dönüşüm konut kredisi hangi bankada?

Kentsel Dönüşüme Kira Yardımı Arttı

24-05-2019

Çalışmaların hızlandırıldığı kentsel dönüşüm kapsamında 2019 yılı için verilecek kira yardımı arttırıldı. Kentsel dönüşüm kira desteği şehirlere göre ne kadar oldu?

Kentsel Dönüşüm Genelgeleri Teslim Ediliyor

13-05-2019

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, belediyelere gönderilen kentsel dönüşüm genelgesi için geri dönüş tarihini verdi. Belediyeler acil ve öncelikli bölgelerden başlamak suretiyle 19 Mayıs'a kadar genelgeleri bakanlığa teslim edecek.

Konut Satışları Durma Noktasında

08-05-2019

Konut kredisi faiz oranlarının yükselmesi ile beraber konut satışlarının durma noktasına geldiğini bildiren EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı sektörde acilen yeniliklere gidilmesi gerektiğini belirtti.

Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi Fırsatları

08-05-2019

VakıfBank kentsel dönüşüm konut kredisi kapsamında %1.14’ten başlayan faiz oranları ile bankalar arasında görülen en düşük faizli konut kredisi ürününü sunuyor.

GYODER Sektörün Sorunlarını Raporladı

07-05-2019

GYODER tarafından düzenlenen gayrimenkul sektöründe sorunların enine boyuna ele alındığı ve çözüm yollarının geliştirilmeye çalışıldığı "Finansmanda Yeni Arayışlar" toplantısı raporunu yayınlandı.